Głównej zawartości

Informuję, że obowiązują nowe obostrzenia związane ze zwalczaniem epidemii koronawirusa.
Obowiązujące obostrzenia:

1. Zakaz wychodzenia z domu bez ważnej potrzeby (tylko do pracy, niezbędne zakupy, itp.).

2. Dzieci i młodzież do 18 roku życia poza domem może być tylko pod opieką dorosłego i w określonych przypadkach – do odwołania.

3. Limity korzystania z kas sklepowych, do 3 osób na jedną kasę. Poczta 2 osoby na jedno okienko - do odwołania.

4. Dwumetrowa odległość między pieszymi, także dla rodzin i bliskich, oprócz rodziców z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia)
i osób niepełnosprawnych nie mogących się poruszać samodzielnie - do odwołania.

5. W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte. Salony fryzjerskie, kosmetyczne- zakaz realizowania tych usług poza salonami, np. wizyt domowych – do odwołania.

6. Zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad, rowerów miejskich itp.- do odwołania.

7. Obowiązek noszenia rękawiczek przez klientów w sklepach – rękawiczki zapewnia sklep.

8. Korzystanie ze sklepu w godzinach 10-12, dla osób + 65 lat  w sklepach i punktach usługowych. W pozostałych godzinach sklepy i punkty usługowe są dostępne dla wszystkich . W tym dla osób powyżej 65 roku życia – do odwołania.

9. Hotele i inne miejsca noclegowe zamknięte. Wykwaterowanie  do 2 kwietnia.

10. Kwarantanna obowiązuje osoby z całej rodziny (domowników), w przypadku, gdy jedna z nich wróciła z zagranicy. Ewentualnie ta osoba która wróciła musi zostać poddana bezpiecznej izolacji.

11. Policja odwiedza osoby objęte kwarantanną i sprawdza czy pozostają one w miejscu zamieszkania. Nakładane będą kary finansowe do 30 tys. zł na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają.