Głównej zawartości


#AkademiaCzystegoPowietrza2024 – 5 września o godz. 10:00. Zapraszamy na 4. webinar o termomodernizacji i audycie energetycznym w programie „Czyste Powietrze”

Błędy popełniane podczas termomodernizacji budynku (studium przypadków) oraz rola audytu energetycznego w programie „Czyste Powietrze” – to tematy najbliższego spotkania w ramach cyklu #AkademiaCzystegoPowietrza2024. Bezpłatny webinar odbędzie się w czwartek, 5 września o godz. 10:00.

Na zgłoszenia wszystkich zainteresowanych czekamy pod linkiem: https://forms.office.com/e/zr0QXKYYXh do 4 września do godz. 15:00.

Pierwsza część spotkania, obejmie takie zagadnienia, jak m.in. wprowadzenie do tematu termomodernizacji budynku, omówienie systemu ogrzewania i wentylacji, kwestie ciepłej wody użytkowej, przegród zewnętrznych, czy odnawialnych źródeł energii.

W drugiej części skupimy się na aspektach audytu energetycznego w odniesieniu m.in. do: Świadectwa Charakterystyki Energetycznej (różnice), jego roli w programie „Czyste Powietrze” (kiedy jest potrzebny i jakie musi spełniać wymagania) i częstych błędach przy wykonywaniu audytu oraz dokumentu podsumowującego audyt energetyczny. Nie zabraknie też przypomnienia o zmianach w dokumencie podsumowującym audyt energetyczny, które nastąpiły po 22.04.2024 r. oraz informacji, gdzie szukać rzetelnych osób, wykonujących audyt energetyczny zgodny z wytycznymi programu „Czyste Powietrze”.

Akademia Czystego Powietrza zaproszenie webinar 4 05 09 2024

***

 

Cykl „Akademia Czystego Powietrza” – baza praktycznej wiedzy o ogólnopolskim programie „Czyste Powietrze” – jest realizowany od 2020 r. przez NFOŚiGW, we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska oraz Polskim Alarmem Smogowym.

zaprosznie na ochody 40 lecia 001

Plakat dożynki

Miejsce z klimatem plakat

Miejsce z klimatem plakat

Możesz raz w roku otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną dziecka, bez względu na dochód rodziny, jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem ucznia:
• w wieku do 20 lat,
• w wieku do 24 lat – w przypadku ucznia z niepełnosprawnością.
Pieniądze otrzymasz na rachunek bankowy, który wskażesz we wniosku.
Potrzebne będą również pesele dzieci, nazwa i adres szkoły.

Aby otrzymać wsparcie, złóż elektronicznie wniosek.
Wnioski można składać od 1lipca do 30 listopada 2023

Wsparciem służą też pracownicy, którzy pomogą w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku.
Dyżur pracownika ZUS w GOPS HAŃSK
dnia 31.08.2023 od godziny 10.00 do 13.00.
Serdecznie zapraszamy

Szanowni Mieszkańcy !
Gmina Hańsk na przestrzeni kilku miesięcy złożyła 14 wniosków o dofinansowanie inwestycji (głównie drogi) z programów rządowych (Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich) . Część tych wniosków jest w trakcie rozpatrywania a wiadomość o ewentualnych dofinansowaniach otrzymamy w ciągu 1-2 miesięcy.
Kilka wniosków zostało rozpatrzonych pozytywnie i przystąpiono do procedur przygotowawczych a nawet przetargów. Tak duża ilość wniosków jest wynikiem dobrej współpracy gminy ze Starostą Powiatowym, Nadleśniczym Nadleśnictwa Sobibór, Parafią Hańsk i życzliwością i zrozumieniem strony rządowej. Liczymy, że większość wniosków zostanie zaakceptowana i będzie realizowana, jednakże należy pamiętać, że gmina musi posiadać tzw. wkład własny. Jest on pokaźny i będziemy musieli zabezpieczyć kilka milionów złotych, możliwe, że trzeba będzie posiłkować się kredytem. Warunki dotacji są bardzo korzystne i taka szansa się może nie powtórzyć.

Wykaz wniosków